نکته :: تفاوت دایرکتوری های /etc/init/ و /etc/init.d/ در سیستم عامل Ubuntu در چیست ؟
درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  تخفیف های وب سایت
  همه تخفیف ها

  عضویت در

  کانال تلگرام

  توسینسو

  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   امیرحسین کریم پور
   امتیاز: 144754
   رتبه:7
   11
   468
   459
   4716
   امیرحسین کریم پور ، مدیر انجمن سخت افزار و تجهیزات دیجیتال TOSINSO ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت ، سیستم عامل لینوکس ، علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی ... پروفایل کاربر

   تفاوت دایرکتوری های /etc/init/ و /etc/init.d/ در سیستم عامل Ubuntu در چیست ؟

   تاریخ 8 ماه قبل
   نظرات 0
   بازدیدها 155
   دایرکتوری etc//init.d// شامل اسکریپت هایی است که توسط System V init tools یا SysVinit مورد استفاده قرار می گیرد . Init یک Service Management Package یا پکیج مدیریت سرویس ها در سیستم عامل گنو لینوکس است که قدیمی شده و امروزه دیگر در اکثر توزیع های سیستم عامل های گنو لینوکس آنرا پیدا نخواهید کرد . در دایرکتوری //etc//init.d// برنامه init قرار دارد که وقتی کرنل بطور کامل و صحیح Load شد اجرا می شود . Init مادر تمام پراسس های سیستم عامل گنو لینوکس است و زیر ساختی را برای سرویس های سیستم عامل فراهم می کند که بتوانیم سرویس ها را Stop و یا Start کنیم و آنها را پیکربندی بکنیم . فایل اسکریپت هایی که در دایرکتوری //etc//init.d// قرار دارند همان سرویس های سیستم عامل گنو لینوکس هستند که به دستورات دستورات Start ، Stop و حتی Reload ( در صورتی که پشتیبانی کند ) پاسخ می دهد تا مدیریت شوند . این اسکریپت ها که در دایرکتوری //etc//init.d// قرار دارند می توانند بصورت مستقیم فراخوانی شوند و یا توسط Trigger هایی که بصورت Symbolic link در مسیر //etc//rc?.d// قرار دارند فراخوانی می شوند .

   دایرکتوری //etc//init// شامل فایل های پیکربندی است که توسط Upstart مورد استفاده قرار می گیرد . Upstart یک Service Management Package جدید است که توسط توزیع Ubuntu و توزیع های بر پایه Ubuntu پشتیبانی می شود . همانطور که گفتیم ، فایل های موجود در دایرکتوری //etc//init// یکسری فایل های پیکربندی هستند که به Upstart می گویند که چگونه و چه زمانی پیکربندی های سرویس ها را Start ، Stop و یا Reload کند و حتی در مورد وضعیت یا Status سرویس ها کوئری بگیرد . همانطور که مستحضر هستید سیستم عامل Ubuntu در حال حاضر از ساختار Upstart استفاده نمی کند و اسکرپیت های نوشته شده با ساختار SysVinit به عنوان یک لایه Compatibility توسط سرویس Upstart پشتیبانی می شوند . توجه کنید که از سال 2006 به بعد توزیع Ubuntu از ساختار Upstart استفاده می کرد ( از نسخه 14.04 ) اما قبل از سال 2006 خانواده Ubuntu از SysV استفاده می کردند. تا نسخه 14.04 سیستم عامل Ubuntu و خانوده اش از Upstart استفاده می کردند. Upstart تا سال 2019 در خانواده Ubuntu پشتیبانی می شود و در خانواده CentOS تا سال 2020 پشتیبانی می شود.


   نویسنده : امیرحسین کریم پور
   منبع : linux.tosinso.com
   هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد
   برچسب ها
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید