درخواست های ارتباط
جستجو تنظیمات
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم تنظیمات
  • هیچ پیامی وجود ندارد
صندوق پیام
  • هیچ رویدادی وجود ندارد
همه رویدادهای من

برطرف کردن مشکل Load نشدن دسکتاپ Unity در سیستم عامل Ubuntu

0 نظرات
اگر از کاربران سیستم عامل Ubuntu بوده باشید ممکن است برای شما این مشکل بوجود آمده باشد که هنگامی که به اوبونتو لاگین می کنید هیچ آیکنی و هیچ چیزی در صفحه نمایش دسکتاپ Unity نمایش داده نمی شود و تنها چیزی که مشاهده می کنید یک دسکتاپ رنگی است و هیچ چیزی در آن وجود ندارد . برای حل این مشکل شما بایستی Unity plugin را به سر جای خود بازگردانید . خب برای انجام این کار دیگر نمی توانیم از محیط گرافیکی استفاده کنیم پس با فشردن کلید های Ctrl+Alt+T ترمینال را باز می کنیم . شما میتوانید با راست کلیک کردن روی دسکتاپ و انتخاب گزینه Open terminal here ترمینال را باز کنید البته ممکن است این روش جوابگو نباشد و مجور به استفاده از کلید های کیبورد برای باز کردن ترمینال شوید و یا ممکن است شما برای این کار مجبور شوید کلید های Ctrl+Alt+F1 را فشار دهید و دوباره لاگین کنید . بعد از اینکه ترمینال را باز کردید ما بایستی پکیجی به نام compizconfig-settings-manager را روی اوبونتو نصب کنیم برای این کار کافیست تا دستور زیر را در ترمینال اجرا کنیم :
:~# sudo apt-get install compizconfig-settings-manager
بعد دستور زیر را اجرا کنید :
:~# DISPLAY=:0 ccsm &
قسمت اول دستور فوق به ترمینال می گوید که روی کدام Display یا صفحه نمایش میخواهی Load شوی . اگر شما به ترمینال با یک شماره TTY متصل شدید با فشردن کلید های Ctrl+Alt+F7 و یا در برخی مواقع Ctrl+Alt+F8 به محیط گرافیکی باز گردید . حال باید در صفحه باز شده CompizConfig Settings Manager پلاگین Unity plugin را پیدا کنید و آنرا Enable یا فعال کنید سپس از شما جمله ای مشابه زیر پرسیده خواهد شد :
Ubuntu Unity Plugin requires the plugin OpenGL. Enable Ubuntu Unity Plugin / Enable OpenGL
که باید تیک این گزینه را بزنید تا Ubuntu Unity Plugin فعال شود . حال با دستور reboot و یا init 6 سیستم را یکبار Restart کنید .


نویسنده : امیرحسین کریم پور
منبع : linux.tosinso.com
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow