Loading…

جزیره لینوکس و سیستم های متن باز

ارسال کننده: امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور ، مدیر انجمن سخت افزار و تجهیزات دیجیتال TOSINSO ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های مایکروسافت و سیستم عامل لینوکس ، علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی ...
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: برطرف کردن مشکل Load نشدن دسکتاپ Unity در سیستم عامل Ubuntu
اگر از کاربران سیستم عامل Ubuntu بوده باشید ممکن است برای شما این مشکل بوجود آمده باشد که هنگامی که به اوبونتو لاگین می کنید هیچ آیکنی و هیچ چیزی در صفحه نمایش دسکتاپ Unity نمایش داده نمی شود و تنها چیزی که مشاهده می کنید یک دسکتاپ رنگی است و هیچ چیزی در آن وجود ندارد . برای حل این مشکل شما بایستی Unity plugin را به سر جای خود بازگردانید . خب برای انجام این کار دیگر نمی توانیم از محیط گرافیکی استفاده کنیم پس با فشردن کلید های Ctrl+Alt+T ترمینال را باز می کنیم . شما میتوانید با راست کلیک کردن روی دسکتاپ و انتخاب گزینه Open terminal here ترمینال را باز کنید البته ممکن است این روش جوابگو نباشد و مجور به استفاده از کلید های کیبورد برای باز کردن ترمینال شوید و یا ممکن است شما برای این کار مجبور شوید کلید های Ctrl+Alt+F1 را فشار دهید و دوباره لاگین کنید . بعد از اینکه ترمینال را باز کردید ما بایستی پکیجی به نام compizconfig-settings-manager را روی اوبونتو نصب کنیم برای این کار کافیست تا دستور زیر را در ترمینال اجرا کنیم :
:~# sudo apt-get install compizconfig-settings-manager
بعد دستور زیر را اجرا کنید :
:~# DISPLAY=:0 ccsm &
قسمت اول دستور فوق به ترمینال می گوید که روی کدام Display یا صفحه نمایش میخواهی Load شوی . اگر شما به ترمینال با یک شماره TTY متصل شدید با فشردن کلید های Ctrl+Alt+F7 و یا در برخی مواقع Ctrl+Alt+F8 به محیط گرافیکی باز گردید . حال باید در صفحه باز شده CompizConfig Settings Manager پلاگین Unity plugin را پیدا کنید و آنرا Enable یا فعال کنید سپس از شما جمله ای مشابه زیر پرسیده خواهد شد :
Ubuntu Unity Plugin requires the plugin OpenGL. Enable Ubuntu Unity Plugin / Enable OpenGL
که باید تیک این گزینه را بزنید تا Ubuntu Unity Plugin فعال شود . حال با دستور reboot و یا init 6 سیستم را یکبار Restart کنید .


نویسنده : امیرحسین کریم پور
منبع : linux.tosinso.com
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد
دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.

در حال به روز رسانی نرم افزار سایت، از شکیبایی شما ممنونیم