Loading…

جزیره لینوکس و سیستم های متن باز

ارسال کننده: mabedini
سلام دوستان مدیر سایت mabedini.ir هستم. از سال ۱۳۸۱ با سیستم عامل های مبتنی بر BSD کار کردم. مقالات و فیلم های آموزشی در زمینه BSD تهیه کردم. یکی از سیستم عامل های مورد علاقه من OpenBSD است. در حال حاضر دوره هایی برروی انواع فایروالهای زیر رو در سایت دارم ** دوره آموزش pfsense به صورت مقدماتی و نصب انواع بسته های کاربردی. ** دوره آموزش فایروال IPFW در FreeBSD ** دوره آموزش فایروال ipfire ** دوره جدید فایروال OPNsense
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: در OpenBSD چگونه رمز عبور کاربر Root را بازیابی کنید
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که رمزعبور کاربر root را بعد از مدتی فراموش کرده باشید، در ادامه این نکته شما با روشی برای بازیابی این رمزعبور در سیستم عامل OpenBSD آشنا می شوید.
در قدم اول باید وارد محیط راه اندازی singel user mode شوید، در این بخش هسته بازگذاری شده است و قبل از اجرا فرمان های rc می باشد برای ورود به این بخش با استفاده از فرمان زیر در زمان راه اندازی مراحل راه اندازی را با کلید space متوقف کنید و فرمان زیر را وارد کنید:
 probing: pc0 com0 com1 mem[638K 1918M a20=on]
  disk: hd0+ hd1+
  >> OpenBSD/amd64 BOOT 3.33
  boot> boot -s
همانطوری که مشاهده می کنید از فرمان boot با سویچ s استفاده می شود تا وارد محیط سینگل شوید ، در قدم بعدی باید فرمان ها زیر را برای mount کردن پارتیشن ها اجرا کنید:
  # fsck -p / && mount -uw /
  # fsck -p /usr && mount /usr
بعد از اجرا کردن این فرمان ها باید فرمان passwd را اجرا کنید و منوی تغییر رمزعبور هم برای شما باز می شود. برای خارج شده از این بخش از کلید های "CTRL-D استفاده کنید تا مراحل راه اندازی به صورت عادی اجرا شود.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر پارتیشن های شما رمزنگاری شده باشد نمی توان از این روش استفاده کنید
دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.

در حال به روز رسانی نرم افزار سایت، از شکیبایی شما ممنونیم