Loading…

جزیره لینوکس و سیستم های متن باز

ارسال کننده: mabedini
سلام دوستان مدیر سایت mabedini.ir هستم. از سال ۱۳۸۱ با سیستم عامل های مبتنی بر BSD کار کردم. مقالات و فیلم های آموزشی در زمینه BSD تهیه کردم. یکی از سیستم عامل های مورد علاقه من OpenBSD است. در حال حاضر دوره هایی برروی انواع فایروالهای زیر رو در سایت دارم ** دوره آموزش pfsense به صورت مقدماتی و نصب انواع بسته های کاربردی. ** دوره آموزش فایروال IPFW در FreeBSD ** دوره آموزش فایروال ipfire ** دوره جدید فایروال OPNsense
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: ایجاد کردن خاتمه چند خطی در ورودی یک فرمان (here document)
در این نکته قصد دارم در مورد روشی برای شما توضیح بدم که بتوانید چندین خط را به ورودی یک فرمان منتقل کنید و این عمل تا زمانی ادامه پیدا کند تا شما یک here document مشخص کنید. در زیر شکل کلی این بخش را مشاهده می کنید:
command <<HERE
text1
text2
testN
$varName
HERE
تفاوت اصلی این مدل انتقال ورود به یک فرمان با قابلیت redirect کردن این است که همزمان از دو علامت >> استفاده می شود و تا زمانی که شما متن انتخابی که در HERE را وارد کنید خروجی به فرمان منتقل نمی شود به این دلیل است که به این روش here document گفته می شود. این دسته از دوستانی که برای مثال با استفاده از فرمان mail اقدام به ارسال کردن میل می کند تا زمانی که علامت نقطه را وارد کنند می توانند متن پیام خود را در چند سطر مختلف وارد کنند، به این قابلیت به اصطلاح here document می گویند. در ادامه یک مثال از این فرمان را مشاهده می کنید:
 wc -w <<EOF
> This is a test.
> itpro
> Mohmmad abedini
> EOF
در نگاه اول خروجی این فرمان یک عدد است که شمارش کلیه حروف است. اما این مدل ورودی یک تفاوت عمده دارد و آن این مطلی است که تا زمانی که شما EOF را تایپ و اجرا کنید می توانید ورودی در سطر های مختلف تایپ کنید که حرف EOF می تواند هر چیزه دیگری هم باشد.

مدت زمان کل آموزش: 6 ساعت و 8 دقیقه
دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.

در حال به روز رسانی نرم افزار سایت، از شکیبایی شما ممنونیم