نکته :: معرفی مشهور ترین ایمیل سرور های مبتنی بر سیستم عامل لینوکس
درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  تخفیف های وب سایت
  همه تخفیف ها

  عضویت در

  کانال تلگرام

  توسینسو

  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   امیرحسین کریم پور
   امتیاز: 144754
   رتبه:7
   11
   468
   459
   4716
   امیرحسین کریم پور ، مدیر انجمن سخت افزار و تجهیزات دیجیتال TOSINSO ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت ، سیستم عامل لینوکس ، علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی ... پروفایل کاربر

   معرفی مشهور ترین ایمیل سرور های مبتنی بر سیستم عامل لینوکس

   تاریخ 18 ماه قبل
   نظرات 0
   بازدیدها 174
   قبلا در خصوص MTA یا Mail Transfer Agent در انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران صحبت کرده ایم. از در ابتدا لازم است تا دوباره یک تعریف از MTA یا Mail Transfer Agent یا " عامل انتقال ایمیل " داشته باشیم، MTA ها برنامه هایی هستند که میتوانند ایمیل ها را در سیستم عامل مدیریت کنند همچنین میتوانند ایمیل ها را دریافت کرده و آنها را بخوانند و ارسالشان کنند. در واقع MTA ها قادر به تجزیه و تحلیل پیام های ایمیل میباشند و میتوانند آنها را به سوی مقصد مورد نظر هدایت کنند. معروف ترین MTA های لینوکسی عبارتند از Postfix ، Qmail ، Exim و Sendmail. حال به معرفی جزئی تک تک این MTA ها میپردازیم.

   معرفی مشهور ترین ایمیل سرور های مبتنی بر سیستم عامل لینوکس

   Sendmail یکی از قدیمی ترین و پیچیده ترین MTA های لینوکسی استکه پیکربندی آن از همه MTA ها در لینوکس دشوارتر است. امن کردن Sendmail نیز به مراتب از دیگر MTA های همنوع خود سخت تر میباشد. امروز از خود Sendmail به ندرت در سیستم های لینوکس استفاده میشود اما این را به خاطر داشته باشید که بسیاری از MTA های مبتنی بر لینوکس بر پایه و اساس Sendmail طراحی و نوشته شده اند. Sendmail برای محیط های پیچیده و سازمانی طراحی شده است.

   معرفی مشهور ترین ایمیل سرور های مبتنی بر سیستم عامل لینوکس

   Qmail ساخته شد تا جواب پیچدگی ها و ناامنی های Sendmail را بدهد. Qmail یکی از امن ترین MTA های لینوکسی میباشد که تاکنون هیچ باگ امنیتی در آن کشف نشده است. Qmail با Sendmail سازگاری بسیاری زیادی دارد و همچنین ماژولار نیز میباشد. سازنده Qmail ادعا دارد که دومین MTA مشهور دنیا Qmail میباشد. نکته اینکه Qmail از لایسنس GPL استفاده نمیکند و از این رو یک نرم افزار آزاد به شمار نمیرود و یک نرم افزار Public Domain است.


   معرفی مشهور ترین ایمیل سرور های مبتنی بر سیستم عامل لینوکس

   Exim سعی بر عمومی و همگانی بودن و انعطاف پذیر بودن را به همراه دارد. این MTA امکانات زیادی نظیر چک کردن ایمیل های دریافتی ، قابلیت تعریف کردن ACL ، و همچنین پشتیبانی از پروتکل های احرازهویت مختلف را نیز دارد. Exim بصورت ذاتی برای سیستم عامل های خانواده Debian طراحی شده است. جدیدترین نسخه Exim نسخه 4.89 میباشد.


   معرفی مشهور ترین ایمیل سرور های مبتنی بر سیستم عامل لینوکس

   Postfix یکی از MTA های جدید ، سریع ، مشهور و پر استفاده در اکثر توزیع های سیستم عامل لینوکس میباشد. یکی از مزیت های مفید Postfix این است که پیکربندی آن آسان تر است و میتواند یک ضرب در شبکه های Multi Domain راه اندازی شود. ناگفته نماند که Postfix از رمزنگاری نیز پشتیبانی میکند.


   نویسنده : امیرحسین کریم پور
   منبع : ITPRO
   هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر نام نویسنده و منبع دارای اشکال اخلاقی میباشد
   برچسب ها
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید