Loading…

جزیره لینوکس و سیستم های متن باز

ارسال کننده: mabedini
سلام دوستان مدیر سایت mabedini.ir هستم. از سال ۱۳۸۱ با سیستم عامل های مبتنی بر BSD کار کردم. مقالات و فیلم های آموزشی در زمینه BSD تهیه کردم. یکی از سیستم عامل های مورد علاقه من OpenBSD است. در حال حاضر دوره هایی برروی انواع فایروالهای زیر رو در سایت دارم ** دوره آموزش pfsense به صورت مقدماتی و نصب انواع بسته های کاربردی. ** دوره آموزش فایروال IPFW در FreeBSD ** دوره آموزش فایروال ipfire ** دوره جدید فایروال OPNsense
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: نمایش پیغام های console برروی ارتباط ssh
یکی از روشهایی که در سیستم عامل FreeBSD برای نمایش تغییرات لحظه ای سیستم اتفاق می افتد این است که برروی ترمینال اول در console اخرین تغییرات سیستم مثل وارد شدن کاربران را به شما نمایش می دهد.

در زمانی که شما از طریق ssh از راه دور وارد سیستم می شوید این پیغام ها که اطلاعات مفیدی در آن قرار دارد برای شما نمایش داده نمی شود، برای رفع این مشکل شما می توانید از قابلیت زیر استفاده کنید:

فرمان tail استفاه کنید، در این فرمان سویچی به نام F وجود دارد که آخرین تغییرات موجود برروی فایل را برای شما نمایش می دهد.

پیغام هایی که برروی کنسول برای شما نمایش داده می شود از فایل log به نام messages گرفته می شود که در زیر شاخه var/log قرار دارد.

در خط فرمان مدیریت job وجود دارد و برای اینکه به اصطلاح کل فرمان را در حال اجرا به background منتقل کنید کافیست که از علامت & در آخر آن فرمان استفاده کنید.

با اطلاعاتی که در سه بخش بالا بدست آوردید برای رفع این مشکل کافیست که فرمان زیر را اجرا کنید:
#tail -F /var/log/messages &

با تشکر

محمد عابدینی
دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.

در حال به روز رسانی نرم افزار سایت، از شکیبایی شما ممنونیم