نوید

مجازی سازی با لینوکس

سلام دوستان

خواستم بدونم تو مجازی سازی چرا همش اسم مایکروسافت هست؟

مگ لینوکس نمیتونه تو مجازی سازی انداره مایکروسافت قوی عمل کنه؟

#لینوکس #مجازی_سازی #مایکروسافت
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
rasool danesh

سلام

منظورتون رو خوب متوجه نمیشم .در مجازی سازی 3 تا نرم افزار هستند که معروف هستند vmware و citrix که هر کدوم سیستم عامل مستقل دارن و مجزا عمل میکنند و بصورت یک سیستم عامل مستقل روی سیستم نصب میشوند یک مجازی سازی دیگه به نام hyper-v داریم که ماله ماکروسافته و روی ویندوز نصب میشه . (البته vmware یک نرم افزار هم داره که هم روی ویندوز نصب میشه و هم لینوکس و هم مک ...اما بیشتر برای تست و آموزش استفاده میشه و توی محیطهای حرفه ای زیاد کاربردی نداره)

حالا منظور شما دقیقا چیه؟ لطفا بیشتر توضیح بدین...

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
محمد نصیری

سلام دوست من ، خوش اومدی ، این چیزی که میگی برای من واقعا خنده دار هست و به یاد صحبت های این مدرسین درپیتی آموزشگاه های کامپیوتر میوفتم که چون سواد کافی ندارن میخان یه مطلب رو به خورد دانشجو بدن فقط محض اطلاع :

1. VMware هسته اصلیش در ابتدا لینوکس بوده و بعد خودش بر بستر این سیستم عامل یک سیستم عامل مجازی نوشته
  2. Citrix هسته اصلی سیستم عاملش لینوکس هست
  3. Xen کاملا لینوکسی هست
  4. KVM کاملا لینوکسی هست
  5. Docker و مکانیزم های Container همگی ماهیتی لینوکسی داشتند
  6. و ....

اساسا مایکروسافت از ابتدا جایی در مجازی سازی نداشته و این لینوکس بوده که همیشه پیشگام بوده !! جای تعجب داره که مثلا بیایم همچین حرفی بزنیم !!! نمونه های بسیار زیادی از مجازی سازی لینوکسی وجود داره در واقع لینوکس متحول کننده مجازی سازی هست ، من موندم این حرف رو کی به شما زده ؟ مخصوصا که فقط مدرسین متعصب مایکروسافتی میگن Hyper-V !! وگرنه این محصول خیلی رک بگم در مقابل محصولات لینوکسی و VMware و ... عددی نیست ... خیلی کار داره مایکروسافت ، لطفا مستدل صحبت کنید سپاسگزارم.

توسینسو آینده دنیا رو میسازه ... اگر تو هم بهش پیوند بخوری ... شروع کن یاد بده هر چیزی که بلدی رو ... دنیا همینجور تغییر می کنه

والا مایکروسافت یه Hyper-V داره که اونم با هزاران باگ در محیط های لابراتوار و تست من فقط دیدم استفاده میشه

اغلب افراد در مورد آنچه در یک سال می‌توان انجام داد غلو و اغراق می‌کنند و آنچه در ده سال می‌توان انجام داد، ‌دست کم می‌گیرند
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....