درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد عابدینی
امتیاز: 88861
رتبه:10
459
173
22
647
سلام دوستان مدیر سایت mabedini.ir هستم. از سال ۱۳۸۱ با سیستم عامل های مبتنی بر BSD کار کردم. مقالات و فیلم های آموزشی در زمینه BSD تهیه کردم. یکی از سیستم عامل های مورد علاقه من OpenBSD است. عاشق کار با سیستم عاملهای متن باز عاشق کار با خط فرمان. پروفایل کاربر

تاریخچه بر سیستم انتقال پیام

تاریخ 22 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 146
قبل از سال 1960 میلادی سیستم پست الکترونیک یا همان Mail وجود داشته است و از این سیستم برای انتقال پیام در بین کاربران یک سیستم استفاده می شده. اولین بار فرمانی به نام mail یونیکس ورژن 1 از 1 AT&T ایجاد شده است و همچنان از این فرمان استفاده می شود. با این فرمان شما می توانید پست الکترونیک ارسال و دریافت کند و برای نماش میل های دریافتی هم استفاده می شود. بسیار برای شما دوستانی که از سیستم عامل های لینوکسی و یونیکس استفاده کرده اید پیش امده است که در زمان ورود به سیستم پیغامی را به صورت زیر مشاهده می کنید:
mail

پیغامی برای شما نمایش داده شده است به مضمون You have new mail برای نمایش میل های دریافتی کافیست که فرمان mail را اجرا کنید تا وارد mail box خود شوید، این بخش در شکل زیر نمایش داده شده است:
mail2

این برنامه در سیستم عامل FreeBSD اجرا شده است. برای دریافت تمامی فرمان هایی که در این بخش از آنها می توانید استفاده کنید از علامت سوال استفاده کنید.در بخش اول شما عددی را مشاهده می کنید که از طریق آن می توانید به میل مورد نظر وارد شوید، در بخش بعدی نام کاربری خود را مشاهده می کنید و در ستون بعدی تاریخ و ساعت دریافت میل را مشاهده می کنید، در بخش آخر subject یا همان موضوع میل را مشاهده می کنید. برای نمایش هر میل کافیست که عدد مربوطه را وارد کنید برای مثال عدد 4 را وار کنید تا میل مربوطه را باز کنید:
mail3

برای خروج از این برنامه از دکمه q استفاده کنید تا از برنامه خارج شده و به خط فرمان بازگردید به صورت زیر:
mail4

همانطوری که مشاهده می کنید تمام میل ها در شاخه در این سیستم عامل در مسیر varmail قرار میگیرد و به نام هر کاربر یک پوشه وجود دارد و بعد از خروج از برنامه mail مشاهده می کنید که شاخه root در زیر شاخه ذکر شده پیغام ها را ذخیره می کند.
در شکل زیر پیغام help را مشاهده می کنید:
mail5

از بعد از سال 1970 دیدگاه استفاده از میل عوض شد و از این سیستم برای انتقال پیغام های الکترونیکی بین کاربران برروی سیستم و کامپیوترهای مختلف استفاده می شود. اگر سیستم خود را به درستی پیکربندی کرده باشید هم می توانید از فرمان mail برای ارسال میل بین سیستم های دیگر هم استفاده کنید.

برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید